O Nas

Klub Piłkarski „Polonia” jest kontynuatorem tradycji i działalności sekcji piłki nożnej wchodzącej w latach 1920 - 2003 w skład klubu wielosekcyjnego Polonia Bydgoszcz. Piłkarska Polonia w 2020 r. obchodzić będzie jubileusz 100-lecia. Polonia jako pierwszy klub wywalczyła dla Bydgoszczy I ligę (obecna Ekstraklasa). Seniorska drużyna przez szereg sezonów reprezentowała nasze miasto w I i II lidze piłkarskiej. Sukcesy notowali również juniorzy, którzy zdobyli dla klubu tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski w piłce nożnej. 

Istotne zachwianie działalności piłkarskiej na stadionie przy ulicy Sportowej nastąpiło w 2003 roku w związku z postawieniem Klubu w stan likwidacji. Dzięki zaangażowaniu działaczy oraz wychowanków Klubu, a także współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Polonia”, udało się odtworzyć drabinkę szkoleniową od naboru dzieci, poprzez młodzieżową piłkę nożną, do seniorów włącznie. Aktualnie w strukturach KP „Polonia” trenuje około 300 dzieci i młodych ludzi. 

Wiele osób zadaje pytanie, dlaczego chcemy odbudować silną piłkę nożną przy ulicy Sportowej? Po pierwsze nasze miasto zasługuje na to by posiadać drużynę piłkarską, grającą co najmniej w rozgrywkach na poziomie centralnym. Kilkanaście lat temu tak właśnie było. Po drugie praca z młodzieżą. Dziś sport, w tym także piłka nożna jest wspaniałą alternatywą dla dzieci, które wolą spędzać czas przed komputerem. Chcemy dla każdego chętnego dziecka, mieszkającego w Bydgoszczy lub jej okolicach, wyjść z ofertą szkolenia, sportowej rywalizacji, szukania celu w życiu. Po trzecie tradycja piłki nożnej w Polonii. Klub ten jest żywą historią tej dyscypliny na Pomorzu i Kujawach. 

Silna pozycja Polonii w piłce nożnej w Polsce Północnej nigdy nie była przypadkowa. Tradycje naszego klubu zobowiązują nas do tego byśmy dziś przywrócili mu jego świetność. W Polonii pracujemy nad zmianami. Do pracy w klubie chętnych jest coraz więcej byłych piłkarzy oraz sympatyków klubu. Na wszystko potrzebne są jednak środki finansowe, a o te nie jest łatwo. Również i ten problem chcemy krok po kroku rozwiązać. Zapraszamy serdecznie do współpracy.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości