Przetestowana cała "stajnia"

We wtorkowym pojedynku kontrolnym ze Startem Warlubie trener Włodzimierz Korecki miał do dyspozycji 25 zawodników (brakowało jeszcze czterech graczy). Obejrzeliśmy w tym spotkaniu dwie różne jedenastki w biało-czerwonych barwach. Mecz zakończył się wygraną gości 3:2 (0:2).

W pierwszej połowie szkoleniowiec postawił na etatowych graczy, którzy w rundzie jesiennej spędzili na boiskach IV-ligowych najwięcej minut, w drugiej zaś szanse zaprezentowania otrzymała klubowa młodzież oraz zawodnicy testowani wspierani przez Marcina Gołatę oraz Przemysława Januszewskiego.

Zawodnicy Startu od pierwszego gwizdka wykazywali się większą agresywnością i ruchem na boisku. Z kolei poloniści starali się grać piłką starannie budując swoje akcje ofensywne. Ta postawa została wynagrodzona w 18 minucie spotkania kiedy to Łukasz Chruścicki minął obrońcę i podał do Rafała Kubackiego, który wykończył akcję i było 1:0. Siedem minut później faulowany na 25 metrze był napastnik Polonii Adam Kardasz. Piłkę ustawił sobie Robert Sawicki, który popisał się kapitalnym strzałem z wolnego. Kapitan zespołu wyprowadził zespół na dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania zmiennicy dzielnie stawiali czoła rywalom, starając się również kreować akcje w ofensywie. W 69 minucie meczu testowany zawodnik gości pięknym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył bramkę kontaktową dla zespołu z Warlubia, którzy zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Efektem szybkich i składnych akcji Startu były dwie bramki zdobyte w odstępie zaledwie dwóch minut, które w ostatecznym rozrachunku dały naszym rywalom zwycięstwo.

W kolejnym meczu sparingowym Polonia podejmować będzie w sobotę o godzinie 16:00 jedną z rewelacji klasy okręgowej - Start Pruszcz.

KP Polonia Bydgoszcz - Start Warlubie 2:3 (2:0)

Bramki dla Polonii: Rafał Kubacki (18') oraz Robert Sawicki (25').

Skład Polonii w I połowie:

Kmiecik (30' Świetlik) - Sarnowski, Błaszkiewicz, Podolski, Melnyk - Plewiński (30' Kościecha), Koźbiał, Kubacki, Sawicki, Chruścicki - Kardasz;

Skład Polonii w II połowie:

Świetlik (60' Ajtner) - Dyksa, Gołata, Roczyński, Wysocki - Kościecha (60' zawodnik testowany I), Januszewski (80' Jasiński), Łotoszyński, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III - zawodnik testowany IV