AHOJ Polonia!

AHOJ Polonia!

11 lutego 2018 rocznik 2008 Polonii Bydgoszcz rozpoczął obóz piłkarski w Jabłonkowie (Czechy).

Po drodze młodzi piłkarze zwiedzili m.in. nowoczesny stadion do hokeja Werk Arena w Trzyńcu. Po długiej podróży, na miejscu chłopcy zjedli przepyszną obiadokolację przygotowaną przez lokalnych kucharzy. Wieczorem czekały na nich emocjonujące gry i zabawy, podczas których chłopcy mieli możliwość bliżej się poznać. Wspólnymi siłami stworzyli również regulamin przypominający o najważniejszych zasadach porządkowych panujących w ośrodku.

W poniedziałek o 8:00 rano zjedli śniadanie, podane na zasadzie szwedzkiego stołu. Tuż po tym udali się na pierwszy trening w przepięknej hali sportowej, w której będą trenować dwa razy dziennie. Wieczorem był czas nas basen oraz gry i zabawy będące nieodłącznym punktem programu. W najbliższych dniach zespół zagra dwa sparingi z lokalnymi, czeskimi drużynami. Ponadto, Poloniści będą mieli możliwość wzięcia udziału w zorbingu, zagramy w kręgle, zorganizujemy kilka wykładów na temat ciekawostek i tajników piłki nożnej poparte materiałami wideo.

Idealne odległości od miejsca zakwaterowania biało-czerwonych do wszystkich atrakcji sprawiają, że piesze wycieczki w górskim klimacie i śnieżnej scenerii są dla nich codziennością. Wszystko to pozwala im aktywnie cieszyć się obozem i czerpać z niego jak najwięcej korzyści, które z pewnością zaprocentują w najbliższej przyszłości.

Obóz potrwa do 18 lutego, a w planach jest także sparing z drużyną AKS Mikołów koło Katowic, co będzie dla zespołu dużym wyzwaniem, a zarazem wspaniałym przeżyciem.

Młodzi Poloniści udali się do Czech dzięki współpracy KP Polonia Bydgoszcz z przyjaciółmi z Klubu Kibica Bocanowice. Na przepięknym Zaolziu nasi podopieczni doświadczają wielu wyrazów sympatii i fantastycznej gościnności, za co serdecznie dziękujemy!

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości