Z lepszą grą, lepszy wynik

W czwartym tegorocznym pojedynku sparingowych seniorzy KP Polonia Bydgoszcz pokonali Pogoń Łobżenica 6:1 (4:1).

Wbrew pozorom pierwsze minuty wtorkowego pojedynku należały do gości, którzy szybkimi ofensywnymi akcjami robili bardzo dużo zamieszania na połowie biało-czerwonych. Udało się to im udokumentować strzelając jako pierwsi bramkę. Wraz z upływem czasu do głosu dochodzili poloniści. W 14 minucie dynamiczną akcję dwóch zawodników testowanych zakończył strzał z woleja tuż pod poprzeczkę bramki Pogoni i mieliśmy już remis. Kwadrans później Rafał Kubacki zagrywał do Roberta Sawickiego i gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1.

Do końca pierwszej połowy Polonia zdobyła jeszcze dwie bramki. Przy obu nie najlepiej spisał się bramkarz gości. Trzecia bramka padła łupem Andrija Melnyka, a przy czwartej kapitan naszego zespołu zrewanżował się Kubackiemu wykładając mu piłkę a ten zdobył czwartą bramkę.

W drugiej połowie na boisku pojawiło się siedmiu nowych zawodników, w tym juniorzy oraz kolejni gracze testowani. W 83' minucie nietuzinkową akcją indywidualną przedstawił się rywalom Adam Łotoszyński, który z przyklejoną do nogi piłką minął czterech rywali i wpakował ją do siatki. Tuż przed końcowym gwizdkiem Rafał Kubacki dołożył jeszcze jedno trafienie i mecz zakończył się spokojnym zwycięstwem podopiecznych trenera Włodzimierza Koreckiego.

KP Polonia Bydgoszcz - Pogoń Łobżenica 6:1 (4:1)

Bramki dla Polonii: Zawodnik testowany I (14'), Sawicki (30'), Melnyk (35'), Kubacki (43', 88') oraz Łotoszyński (83').

Skład Polonii - I połowa:

Świetlik - Sarnowski, Błaszkiewicz (29' Gołata), Podolski, Melnyk - Zawodnik testowany I, Koźbiał, Kubacki, Sawicki, Zawodnik testowany II - Kardasz;

Skład Polonii - II połowa:

Kmiecik - Sarnowski, Gołata, Roczyński, Zawodnik testowany III - Kościecha, Koźbiał, Łotoszyński, Zawodnik testowany IV, Chruścicki - Kardasz (75' Kubacki).

W kolejnym pojedynku zmierzymy się już dzisiaj (sobota, 10.02.) z KS Łochowo o godzinie 14:00 na stadionie przy ul. Słowiańskiej 7.